گردشگری

1- آیتم های جذاب گردشگری در بام لند (به زودی در بام لند)

- استفاده از طرح ها و نمادهای ایرانی و محلی در تعدادی از رستوران ها و کافه های بام لند.

- طراحی بخشیتحت عنوان تهران قدیم با المان های دروازه های تهران و بازار تره بار قدیم تهران

- در نظر گرفتن فضای ورزش صبحگاهی در ساحل دریاجه و حضور منوهای جذاب صبحانه

- آمفی تئاتر روباز با گنجایش بیش از 250 نفر برای برگزاری کنسرت و تئاترهای متنوع

- هاکی رو یخ در فضایی بالغ بر 300 متر مربع

- برگزاری ایونت های ورزشی به صورت ماهانه با پوشش کامل در شبکه های اجتماعی

- زمین بازی شن با حال و هوای ساحل شنی برای کودکان

2- جاذبه های محیطی بام لند با توجه به لوکیشن مجتمع

- اسکله ماهیگیری برای استفاده از پتانسیل های ماهیگیری دریاچه

- جذابیت های پرنده نگری با اهتمام به تنوع اقلیم و جذابیت این موضوع

3- جاذبه های منظقه 22تهران به عنوان قطب گردشگری تهران

             

دریاچه خلیج فارس

دریاچه شهدای خلیج‌فارس که به نام دریاچه چیتگر هم شناخته می‌شود، دریاچه‌ای مصنوعی است که در شمال غرب تهران، در منطقه ۲۲ واقع شده است. این دریاچه ۱۳۰ هکتاری با ۱۲۰ هکتار فضای تفریحی در پهنه خشکی در مجاورت پارک جنگلی چیتگر قرار دارد. آب دریاچه صرفاً از آب رودخانه کن تأمین می‌شود و ضمن کاهش خطرات ناشی از سیلاب‌های فصلی نقش مهمی در تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی دارد. همچنین دریاچه شهدای خلیج فارس و پارک جنگلی چیتگر به خاطر قرار گرفتن در مسیر بادهای غربی- شرقی تهران تأثیر به سزایی در تلطیف هوا منطقه دارند. چشم انداز زیبای دریاچه و پارک جنگلی و احداث مراکز خدماتی تفریحی مناسب این نقطه را به کانون جذب گردشگران داخلی و خارجی تبدیل خواهد کرد. حجم آب دریاچه درحدود ۶.۹ میلیون متر مکعب برآورد می‌گردد. عمق دریاچه در کناره‌ها بین یک‌ونیم تا دو متر برآورد شده، اما در اواسط دریاچه عمق به ۱۲ متر هم می‌رسد.

مرکز خرید بام لند در ساحل دریاچه شهدای خلیج فارس قرار دارد.

پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر از پارک‌های جنگلی غرب تهران است که با ۹۵۰ هکتار زمین پردرخت یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌های جنگلی استان تهران به شمار می رود. هدف از احداث این بوستان جنگلی که در آغاز مسیر وزیدن باد غرب به شرق شهر تهران قرار گرفته، بالا بردن میزان اکسیژن هوای تهران بوده است. پارک جنگلی چیتگر دارای مسیرهای دوچرخه سواری کوهستان، استقامت، سرعت و مسیر دوچرخه سواری اختصاصی بانوان است که می توانید با دوچرخه شخصی یا دوچرخه‌های موجود در پارک در آن رکاب بزنید. اختلاف ارتفاع بین بلندترین و کوتاه ترین نقطه پارک جنگلی چیتگر ۸۸ متر است. پارک جنگلی همچنین دارای یک باشگاه سوارکاری است که در بخش شمال شرقی پارک واقع شده است. دسترسی به پارک جنگلی چیتگر از طریق خط ۵ مترو و از دو ایستگاه چیتگر در مقابل درب شماره ۱ و ایستگاه ایران‌خودرو در مقابل درب‌های ۵ و ۷ به راحتی امکان پذیر است.

مرکز خرید بام لند در فاصله ۱ کیلومتری پارک جنگلی چیتگر قرار دارد.

آبشار تهران

آبشار مصنوعی تهران در ارتفاعات شمالی منطقه ۲۲ قرار دارد. این پروژه با هدف بالا بردن سرانه فضای سبز و همچنین جذب گردشگر در ارتفاعات شمال غربی پارک جنگلی لتمال کن احداث شده و در مجموع ۲۰۰ هکتار مساحت دارد. آبشار تهران شامل باغ‌راه‌هایی در دل کوهستان است که با استفاده از مصالح طبیعی سنگ و چوب ساخته شده و طرّاحی شیب پیاده راه‌های آن به گونه‌ای است که حتی کودکان و سالمندان نیز به راحتی امکان صعود به بالاترین ارتفاع پارک را دارند. این آبشار با الهام از باغ‌های سنتی ایرانی به صورت طبقه طبقه ساخته شده است که هر طبقه شامل فضای سبز، آلاچیق و برکه‌ای متفاوت از دیگر طبقات می‌باشد. ۲۵۰۰۰ متر مسیر کوه پیمایی، آبشار مصنوعی، آبراه‌ها و جویبارها، ۸ برکه سنگی با مساحت ۷۵۰۰ مترمربع، ۲۰۰۰ متر مسیر دوچرخه سواری، ۳۳ آلاچیق، ۲۰۰۰ پارکینگ، باغ گیاهان دارویی، باغ گل با مساحت ۲ هکتار، مسیر کالسکه سواری، رستوران، مسجد و سالن آمفی تئاتر از امکانات این مجموعه تفریحی کوهستانی است.

مرکز خرید بام لند در فاصله ۲.۵ کیلومتری آبشار مصنوعی تهران قرار دارد.

باغ گیاهشناسی تهران

باغ موزه گیاه‌شناسی ملی ایران در سال ۱۳۴۷ با واگذاری قطعه زمینی از مراتع ملی در اراضی چیتگر آغاز شد. باغی به مساحت ۱۴۵ هكتار و ارتفاع ۱۳۲۰ متر از سطح دریا با آب و هوای نیمه خشك و میزان بارندگی متوسط سالیانه حدود ۲۴۰ میلیمتر. طراحی این باغ به گونه ای انجام شده که نشان دهنده الگویی از باغهای ایرانی باشد. چهار بلوار اصلی که مسیر بازدیدکنندگان برای دیدن بیش از سه هزار گونه از انواع گیاهان را تشکیل داده است به میدانی در مرکز باغ می رسند. قطعات عمده در باغ گیاهشناسی ایران عبارت اند از: ۱- رویشگاه‌های مهم كشور نظیر جنگل‌های خزری، زاگرس، البرز و بیابان‌ها. ۲- رویشگاه‌های مهم جهان نظیر اروپا، آمریكا، آسیا (هیمالیا، چین و ژاپن). ۳- قطعات تخصصی نظیر رده‌بندی گیاهان دارویی و صنعتی، آربراتوم، گیاهان پیاز دار ایران و باغ میوه ایرانی. ۴- قطعات آموزشی- نمایشی شامل باغ‌های سنگی و صخره‌ای، باغ‌های نمایشی، آبشارها و دریاچه‌ها. ۵- گلخانه‌های مناطق گرمسیری، معتدل و سردسیر. هرباریوم یا گنجینه گیاهان خشك که با روش خاصی شناسایی، طبقه‌بندی و نگهداری می‌شوند و در حقیقت، موزه نباتات خشك است با گردآوری بیش از ۲۴۷ هزار نمونه گیاهی بزرگترین و مجهزترین گنجینه گیاهان خشک در كشور و یكی از معتبرترین هرباریوم‌های خاورمیانه است. علاوه بر گردآوری گونه‌های مختلف گیاهی کشور، تعداد قابل توجهی از نمونه‌های گیاهی سایر كشورها از طریق مبادله در اختیار باغ گیاه‌شناسی ملی ایران قرار گرفته است.

مرکز خرید بام لند در فاصله ۴.۵ کیلومتری باغ گیاه‌شناسی ملی ایران قرار دارد.